2024.09.20 - Innovációs Díjat vehetett át Susán Ferenc
 |
Susán Ferencnek, a Zenthe Ferenc Színház művészeti igazgatójának, rendezőnek ítélték oda az első alkalommal átadott Förster Innovációs Díjat. Az elismerést - és párját, a Förster Nagydíjat - a Jobb Páholy-Förster Társaság, illetve a Förster Alapítvány hívta életre, s mindkét kitüntető címet szeptember 20-án, pénteken adta át a társaság és az alapítvány kuratóriumának elnöke, dr. Ferkó Attila a Kult.Kávézóban tartott ünnepségen. Az életműdíjként is aposztrofálható Förster Nagydíjat dr. Horsa Ottó állatorvos vehette át. Susán Ferenc elmondta: fontosnak tartja azt a küldetést, amelyet az alapítók és a kuratórium tagjai felvállaltak, s bízik abban, hogy megerősödve, egyre több támogatót maguk mellé állítva folytathatják munkájukat. Az elismerést megköszönve hangsúlyozra: a jövőben is méltó kíván maradni ahhoz az értékrendhez és tevékenységhez, amelyet most díjaztak. Elismerő oklevéllel köszönték meg a salgótarjáni származású lokálpatrióta, Dukay-Nagy Gergely, és - posztumusz - dr. Fancsik János tevékenységét, szellemiségét. A Förster Alapítvány nemes gesztusként háromszázezer forintot ajánlott fel a Zenthe Ferenc Színháznak, amelyet Cene Katalin igazgató vett át és köszönt meg. |
|