A színház a nyárról szól! >>> Elérhető a 2026-os Toyota Salgótarján-Zenthe Nyár programlista! >>> 26/27 évad felnőtt bérletei már kaphatók! >>> Vedd meg időben a bérletedet, jegyeidet! >>> A legjobb ajándék: SZABADBÉRLET! >>> Ajándékozd a választás örömét születésnapra, névnapra, évfordulóra, vagy bármilyen alkalomra! >>> A Zenthe Jegyirodában megtalálod! >>> SZÉP kártya elfogadóhely vagyunk! >>> A 2025/26-os évadban újra él a pedagógusigazolvány-kedvezmény a Jegyirodában! A kedvezmény a Szabadbérletekre és a Zenthe Nyár jegyekre/bérletekre nem vonatkozik! >>>

Színházi Hírek

2024.09.20   -   Innovációs Díjat vehetett át Susán Ferenc
Susán Ferencnek, a Zenthe Ferenc Színház művészeti igazgatójának, rendezőnek ítélték oda az első alkalommal átadott Förster Innovációs Díjat.
Az elismerést - és párját, a Förster Nagydíjat - a Jobb Páholy-Förster Társaság, illetve a Förster Alapítvány hívta életre, s mindkét kitüntető címet szeptember 20-án, pénteken adta át a társaság és az alapítvány kuratóriumának elnöke, dr. Ferkó Attila a Kult.Kávézóban tartott ünnepségen. Az életműdíjként is aposztrofálható Förster Nagydíjat dr. Horsa Ottó állatorvos vehette át.
Susán Ferenc elmondta: fontosnak tartja azt a küldetést, amelyet az alapítók és a kuratórium tagjai felvállaltak, s bízik abban, hogy megerősödve, egyre több támogatót maguk mellé állítva folytathatják munkájukat. Az elismerést megköszönve hangsúlyozra: a jövőben is méltó kíván maradni ahhoz az értékrendhez és tevékenységhez, amelyet most díjaztak.
Elismerő oklevéllel köszönték meg a salgótarjáni származású lokálpatrióta, Dukay-Nagy Gergely, és - posztumusz - dr. Fancsik János tevékenységét, szellemiségét.
A Förster Alapítvány nemes gesztusként háromszázezer forintot ajánlott fel a Zenthe Ferenc Színháznak, amelyet Cene Katalin igazgató vett át és köszönt meg.