A színház a nyárról szól! >>> Elérhető a 2026-os Toyota Salgótarján-Zenthe Nyár programlista! >>> 26/27 évad felnőtt bérletei már kaphatók! >>> Vedd meg időben a bérletedet, jegyeidet! >>> A legjobb ajándék: SZABADBÉRLET! >>> Ajándékozd a választás örömét születésnapra, névnapra, évfordulóra, vagy bármilyen alkalomra! >>> A Zenthe Jegyirodában megtalálod! >>> SZÉP kártya elfogadóhely vagyunk! >>> A 2025/26-os évadban újra él a pedagógusigazolvány-kedvezmény a Jegyirodában! A kedvezmény a Szabadbérletekre és a Zenthe Nyár jegyekre/bérletekre nem vonatkozik! >>>

Színházi Hírek

2024.08.28   -   Búcsúzunk Mihályi Győzőtől
Hetvenéves korában, tragikus hirtelenséggel elhunyt Mihályi Győző Jászai Mari-díjas színművész.
A József Attila Színház társulatának több mint 20 éven át volt elismert művésze, hosszú évtizedeken át a Színházi Dolgozók Szakszervezete elnökségi tagja, majd elnöke volt.

Mihályi Győző 1954. augusztus 19-én született Tiszanánán. A Színház- és Filmművészeti Főiskolán 1976-ban végzett Szinetár Miklós osztályában, majd a kaposvári Csiky Gergely Színház társulatához szerződött.

A művész 1979-től a kecskeméti Katona József Színház, 1980-tól a miskolci Nemzeti Színház, 1988-tól a Radnóti Színház, 1989-től a Nemzeti Színház tagja, 1992 és 1994 között a Nyitott Színház művészeti vezetője, 1991-től a József Attila Színház tagja volt. Ezt követően, 1998-tól ismét a Nemzeti Színház, 2000-től a Pesti Magyar Színház művészeként tevékenykedett, 2011-től a Színházi Dolgozók Szakszervezetének alelnöke, 2014?2024 között elnöke volt.
Művészetét több kitüntetéssel is elismerték, 1990-ben Jászai Mari-díjat kapott, 2007-ben érdemes művész elismerésben részesült több évtizedes kiemelkedő színészi munkásságáért, 2015-ben megkapta a hódmezőváráshelyi önkormányzat által alapított Bessenyei Ferenc Művészeti Díjat, 2024-ben pedig a Magyar Hollywood Tanács Paramount Premium díját.

Mihályi Győző mindig szívén viselte a vidéki színjátszás támogatását, a salgótarjáni teátrum fejlődésének lépésit, meghatározó állomásait is nyomon követte. Az elmúlt év decemberében a Zenthe Ferenc Színház gáláján köszöntötte Vándor Évát, akivel egy osztályban végezték el a színművészeti főiskolát.